15.09.2020 r. dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Pałacyk” w Katowicach, uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia ubrania wszystkich bez wyjątku wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci w swoich grupach uważnie wysłuchały opowiadania przeczytanego przez nauczycieli, opartego na podstawie książki Petera H. Reynoldsa, pt.: „Kropka”.

Historia Vashti, małej dziewczynki oraz bohaterki opowiadania,  uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Każdy nauczyciel przygotował dla dzieci interesujące zajęcia: zabawy z chustą animacyjną, zajęcia matematyczne doskonalące umiejętność klasyfikowania oraz przeliczania elementów w zbiorach równolicznych, zabawy muzyczno-ruchowe oraz ciekawe zajęcia plastyczne. Prace plastyczne dzieci zostały umieszczone w holu korytarza i wysłane Rodzicom dzieci.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce “i”, kropkach biedronki, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Dzieci najstarsze ułożyły własną historię małej Kropki, a później z pomocą kolorowych farb, zaprojektowały kropkowe, barwne obrazki. Dzieci najmłodsze otrzymały kolorowe balony w kropki za udział w zajęciach  oraz dyplomy.